Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet coşkusu yaşadı. Hafta sonu 1 Eylül Kampüsü’ndeki kongre salonunda düzenlenen törene Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü, öğretim elemanları ve veliler katıldı.

Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitler için saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan törende ilk konuşmayı tüm mezunlar adına, okul birincisi Türkmenistan uyruklu Zavra Dovranova yaptı.

Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları Programı mezunu Dovranova’nın ardından okul müdürü Doç. Dr. Mustafa Gençoğlu da kısa bir konuşma yaptı. Gençoğlu, mezun gençlerin çalışma hayatlarında vatana ve millete hayırlı hizmetler yapacağına inandığını vurgulayarak, mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.

Mezuniyet töreninin sürpriz konukları ise Halit Ziya Uşaklıgil Ortaokulu halk oyunları ekibi oldu. Minikler, sergiledikleri muhteşem performans ile tüm katılımcıları adeta büyüledi.

Gösterinin ardından ise Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda dereceye giren öğrencilere plaketleri takdim edildi. Daha sonra her bölümün mezun öğrencileri öğretim elemanlarından temsili diplomalarını alırken, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Gazi Sonkur'un anonsları ile keplerini fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadılar. Mutlulukları yüzlerinden okunan öğrenciler sahneden ayrılmadan önce hareketli müziklerle eğlenmeyi de ihmal etmedi. http://www.gitmedya.com/sbmyo-ogrencilerinin-mezuniyet-coskusu.html

 


16 Mayıs 2018