Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun 2019 yılı mezunları keplerini attı. Üniversite’nin 1 Eylül Kampüsü’ndeki kongre salonunda düzenlenen kep törenine, rektör yardımcısı Prof. Dr. Metin Gümüş, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Soba, öğretim elemanları ve veliler katıldı.

Tören, GİTMEDYA öğrencilerinin hazırlamış olduğu Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun tanıtım filmi ile başladı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile devam eden törende okul birincisi, Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları Programı mezunu Neşe Candan Olaleye  ilk sözü aldı. Zor şartlarda okumayı başardığını belirten Olaleye, ailesine teşekkür etti.

Okul müdürü Soba ve rektör yardımcısı Gümüş’ün öğrencilere yönelik tavsiyelerinin ardından bölüm başkanları da birer konuşma yaptı. Öğrencilerine gelecek yaşantılarında başarılar dileyen hocaların konuşmaları tamamlandıktan sonra ise, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu birincisi Neşe Candan Olaleye, ikinci Ebru Şeli ve üçüncüler Selda Kayabaş ve Hatice Yurtçu plaketlerini sırayla protokol üyelerinden aldı.

Her bölümün mezun öğrencileri, bölümlerinin öğretim elemanlarından temsili diplomalarını alırken, Dr. Gazi Sonkur hocanın anonsları ile keplerini fırlatarak mezuniyet sevincini yaşadılar. Tören sonunda öğrenciler bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek hayatlarının en önemli günlerinden birini ölümsüzleştirdi.

Ayrıntı bilgi için tıklayınız... http://www.gitmedya.com/sbmyo-2019-kep-toreni.html


23 Mayıs 2019